« Veljača 2021 »

Radionice psihološke podrške
Autor: Valentina Vujnović, 19. 1. 2021.

Danas su djelatnici i volonteri Udruge Suncokret OLJIN održali inicijalnu radionicu u nizu aktivnosti predviđenih za naše učenike u cilju smanjenja posljedica traume uzrokovane potresom. Tema današnjeg druženja nije bio potres, nego igra, crtanje i zabava. Djeca su se opustila i zabavila, neki više kroz likovni izričaj, a neki kroz tjelesnu aktivnost. Najveći doživljaj većini je ipak bilo grudanje-najprije gađanje nepokretne mete, a zatim gađanje pokretne mete (Čestitke volonteru u ulozi pokretne mete na hrabrosti!). Zahvaljujemo obitelji Trdenić koja nas je sve udomila i osigurala grijani prostor za mirnije aktivnosti.
U nastavku druženja sa Suncokretom predviđene su daljnje aktivnosti i individualni razgovori u kojima će se polako pristupati temi straha od potresa, proživljene traume, vraćanja u online nastavu....i svim ostalim temama za kojima se pokaže potreba. Veselimo se sljedećem susretu koji je zakazan već za ovaj petak!