« Ožujak 2024 »

Dječji tjedan - Posjet gradonačelniku
Autor: Valentina Vujnović, 1. 10. 2018.

Povodom Dječjeg tjedna  učenici naše škole danas su bili na prijemu kod gradonačelnika . Uz naše učenike, Gradsku vijećnicu ispunili su i školarci  OŠ Jabukovac, OŠ Mate Lovraka i DV Petrinjčica. Dočekala ih je zamjenica gradonačelnika Viktorija Kaleb i strpljivo odgovarala na pitanja koja su djeca brižno pripremila. Naše predstavnike zanimalo je kada će se asfaltirati prilazna cesta školi jer  tih tridesetak metara od autobusa do škole za kišnog vremena teško je prijeći bez gumenih čizama, a svi znamo da su djeci najmilije tenisice, i to često-platnene. Konkretan odgovor nisu dobili, ali saznali su da je u planu uređenje prostora ispred župne crkve, a time i prilazne ceste školi.

Na kraju susreta zamjenica gradonačelnika poručila je djeci neka im od današnjeg posjeta ostane u glavi misao na to kako kroz život treba ići sa zahvalnošću i poniznošću. S tim mislima naši učenici su se vratili u školu i za početak zahvalili ravnateljici na svemu što čini da bi njima bilo ljepše i bolje: energetskoj obnovi škole, novoj ogradi, novoj blagovaonici i svakodnevnim toplim obrocima.