« Ožujak 2024 »

Povratak iz Austrije u Goru
Autor: Valentina Vujnović, 14. 4. 2022.

Svemu lijepom dođe kraj, pa je tako prerano došao i zadnji dan našeg boravka u Austriji. Danas smo razgledavali mlin Berghofer gdje su naši učenici nakon obilaska izradili tradicionalnu austrijsku slasticu. Sretni i s punim uskršnjim vrećicama smo krenuli na put kući. Naša dva vozača su učenike sretne, site i umorne predali roditeljima. Teško je riječima opisati putovanje, a još teže ljude koje smo imali prilike upoznati. Moramo opet spomenutih našeg predivnog domaćina Hansa- Petera Reisingera koji se sa svojim kolegama iz Rotary kluba potrudio ispuniti sve želje našim učenicima i pružiti im putovanje koje sigurno nikada neće zaboraviti. Hans-Peterovi učenici su s našim učenicima proveli svaki dan, iako su im praznici već počeli. Bili su divni domaćini i pratnja našim učenicima. Posebno moramo spomenuti obitelj Mitar koja je uložila svaku slobodnu sekundu svoga vremena i bila s nama svih 5 dana. Znamo da ovo nije bilo zadnje druženje s Austrijancima i veselimo se idućem!