« Svibanj 2024 »

Gradska smotra LiDraNo
Autor: Maja Ostojić, 8. 2. 2024.

Naša je škola bila domaćin gradske smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika petrinjskih škola. Program ovogodišnje smotre otvorio je školski zbor Vjeverice s voditeljicom Majom Ostojić. Pozdravni govor dobrodošlice nazočnima je uputila ravnateljica škole Klara Pereković, a nakon njezine dobrodošlice uslijedile su vrlo poticajne i inspirativne rečenice dr. Ivana Prskala, zamjenika gradonačelnice Grada Petrinje koji je svoje oduševljenje iskazao dobro poznatom uzrečicom: Na mladima svijet ostaje.
Voditelji programa, već dobro uigran tandem Melani i Lovro najavili su sve scenske nastupe te prilikom svake najave ohrabrili mlade dramske umjetnike. Svojim dramsko-scenskim izrazom predstavili su se učenici OŠ Mate Lovraka, I. osnovne škole, OŠ Jabukovac i OŠ Ivan Goran Kovačić.
Prosudbeno povjerenstvo u sastavu: profesorica Božica Vuić, knjižničarka Katica Taradajčuk i novinar Mario Gršić je nakon dugog zasjedanja odlučilo da su u dramsko-scenskom izrazu za nijansu bili bolji sljedeći učenici te se plasirali na Županijsku smotru LiDraNo:
Pojedinačni nastup:
1. Jakov Mešanović, 3. a, mentorica: Ivančica Telar, I. osnovna škola Petrinja, izvedba monologa Moj djed književnice Sanje Pilić;
2. Jana Celčić, 6 a, mentorica: Đurđica Fran, OŠ I. G. Kovačić, Gora , kazivanje poezije Tvoja staza pjesnika Ratka Zvrka
Skupni nastup:
1. Korina Horvat, 4. a, Tina Nurkić, 5.b, Lana Franić, 5. b i Ela Herceg, 5. b, mentorica: Andreja Brkljačić Škrljac, I. osnovna škola Petrinja, igrokaz Nije pristojno kasniti spisateljice Ksenije Grozdanović.
Također, na Županijsku smotru LiDraNo plasirali su se sljedeći literarni radovi:
1. Tena Tominović, 4. a: Da sam ja učiteljica (mentorica Dorotea Šmigmator, I. osnovna škola)
2. Matej Pejaković, 8. a: Moje zadnje misli (mentorica Andrea Brkljačić Škrljac, I. osnovna škola)
3. Lana Đureković, 1. a: Prije stanice broj 22 (mentorica: Matea Stanić, Srednja škola Petrinja)
Ravnateljica Klara Pereković čestitala je sudionicima i svima koji su zaslužili odlazak na Županijsku smotru, prenijela prigodnu čestitku sisačko-moslavačkog župana Ivana Celjaka te zahvalila svojim neumornim djelatnicima koji su se pobrinuli za uređenje i aranžiranje prostora, prefine specijalitete iz školske kuhinje i pozitivnu atmosferu koja je vladala školskim prostorom.