« Svibanj 2024 »

Međuresorna suradnja
Autor: Anita Žugaj, 1. 3. 2024.

Dana 29.02.2024. godine u prostorijama PP Petrinja, sukladno Sporazumu o međuresornoj suradnji i koordinaciji u području sprječavanja nasilja i drugih ugrožavajućih ponašanja na lokalnoj razini, održan je radni sastanak Gradskog tima Petrinje, na kojem su uz načelnika PP Petrinje, nazočili članovi lokalnog tima, odnosno predstavnici osnovnih i srednje škole iz Petrinje, dječjeg vrtića, HZSR (Područni ured Petrinja) i Ministarstva hrvatskih branitelja.

Na sastanku su razmijenjene aktualne informacije između institucija radi proaktivnog djelovanja u cilju suzbijanja nasilja među mladima i djecom. Sudionici su upoznati s raspisom Ravnateljstva policije u svezi eskalacije nasilničkih ponašanja djece.

Također su svi sudionici sastanka upoznati s raspisom Ravnateljstva policije u svezi održavanja stručnog skupa „Suradnja za sigurnu budućnost“, dana 13.03.2024. godine u vremenu od 10,00 do 14,00 sati, na Policijskoj akademiji „Prvi hrvatski redarstvenik“ u Zagrebu. Svi sudionici sastanka dobili su poveznicu za praćenje stručnog skupa online i podatke kontakt osobe, te su iskazali spremnost i zainteresiranost za sudjelovanje.

Na kraju sastanka usuglašena je iznimna važnost za kontinuiranim održavanjem sastanaka ovakvog tipa  i dalje u budućnosti, kao do sada - jednom mjesečno, s naglaskom na potrebu nazočnosti što većeg broja članova lokalnog tima međuresorne suradnje i koordinacije.