« Svibanj 2024 »

Autor: Davorka Lovrić Vlašić, 17. 11. 2023.

"Naučiti djecu da se smiju, da misle lijepo, da ih upozorite da njihova htijenja ne budu veća od nebeskog svoda, da njihove ruke ne prljaju ničija djetinjstva i ničije želje, morate ih jednostavno naučiti da ljube."
Siniša Glavašević
Diljem naše zemlje, a ponajviše u Gradu Heroju – Vukovaru, hrvatski branitelji i građani iskazuju poštovanje prema svima koji su svojim djelima i životima stvarali i branili Domovinu. Poštujući Vukovar, simbol hrvatskog otpora i borbe za slobodu, poštujemo i sve njegove heroje i njegovu žrtvu, kao i sve žrtve i heroje Domovinskog rata diljem Lijepe Naše.
Učenici i djelatnici naše škole, također su na dostojanstven način iskazali pijetet svim žrtvama obrambenog Domovinskog rata.
Učenice Melani Mitar, Jana Celčić te učenik Gabrijel Nikić, su nas pod koordinacijom učiteljice povijesti Nikoline Sukalić Rom, vratili u te tmurne, ratne godine.
Nakon prezentacije, paljenjem lampiona, minutom šutnje te prigodnom Molitvom, još smo jednom iskazali poštovanje svakom Heroju Domovinskog rata, bio on branitelj, starac, običan građanin ili dijete. Jer, na kraju krajeva, svi su oni Heroji.
Neka im je vječna slava i hvala.18. studenoga - Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.
Učenici razredne nastave na Etno grupi, nakon pogledane prezentacije, slikali su vukovarski vodotoranj kao jedan od najprepoznatljivijh simbola grada Vukovara.
Učenici petog i sedmog razreda na satovima likovne kulture izradili su prigodne radove za školski pano.
I učenici PŠ Nebojan crtanjem prigodnih radova i paljenjem lampiona odali su počast svim žrtvama rata.