Međunarodni dan dječje knjige
Autor: Davorka Lovrić Vlašić, 1. 4. 2016.

''Ne znam nijedan problem koji sat vremena čitanja nije ublažio!''  Charles-Louis de Secondat

Jedan školski sat, posvećen izražajnom čitanju naglas, organizirale su učiteljice Đurđica Fran, Davorka Lovrić Vlašić i defektologinja Anita Žugaj u školskoj knjižnici, s odabranim učenicima sedmog i osmoga razreda koji sudjeluju u projektu ''Tulum s(l)ova''.

Da se ne bi zaboravio rođendan H. C. Andersena - 2.travnja i kako bi se potaknula ljubav prema čitanju, na prigodan način obilježen je Međunarodni dan dječje knjige u Gori. Učenici su čitali tekst Stjepana Licea, Srce djetinjstva. Pokazali su da razumiju pročitani tekst, priznali su da susret s poučnim tekstom nikoga ne ostavlja ravnodušnim, a čitajući postaju mudriji i obogaćuju svoj rječnik. Uživali su u zajedničkom druženju, jer, ako je čovjek dobar prema drugim ljudima, nikad nije usamljen.

Želja knjižničarke, učiteljice hrvatskog jezika i defektologinje je da čitanje naglas postane stalna aktivnost u obiteljima, školama i knjižnicama. Knjige su  vrlo moćne, zar ne?