« Svibanj 2024 »

Dan planeta Zemlje
Autor: Davorka Lovrić Vlašić, 21. 4. 2023.

Danas je učiteljica Zrinka Vuković zajedno sa svojim malim Englezima obilježila Dan planeta Zemlje. Učenici su povezivali riječi sa slikama, razvrstavali otpad u odgovarajuće spremnike te gledali crtić o recikliranju. Svi su zajedno odlučili čuvati i brinuti se o našoj Zemlji.
Obilježavajući Dan planeta Zemlje učenici 6. i 7. razreda poslušali su priču Traži se jesen. Nakon motivacijskog dijela, učenici 6. razreda s razrednicom Nikolinom Sukalić Rom, razgovarali su kako je došlo do klimatskih promjena te koji su najbolji pokazatelji promjena kroz godišnja doba. Razgovarali su i o utjecaju čovjeka na promijene koje se događaju s klimom, kako možemo pomoći očuvanju planete te su u digitalnom alatu Wordwallu odgovarajući na pitanja prolazili labirint, pazući pritom da ne izgube život.
Učenici 7. razreda s razrednicom Davorkom Lovrić Vlašić olujom ideja izradili su digitalni oblak riječi s pojmovima koji ih asociraju na klimatske promjene. Nakon toga, napravili su pokus u kojem su vidjeli kako klimatske promjene utječu na topljenje ledenjaka i leda u polarnim prostorima. Zaključili su da se topljenjem ledenjaka podiže razina svjetskog mora što može uzrokovati velike posljedice za obalna područja.
Učenici su na kraju poslali poruku: "Ne pitajmo što planet može dati nama, nego što mi možemo dati planetu. "