« Svibanj 2024 »

Valentinovo na naš način
Autor: Maja Ostojić, 14. 2. 2024.

Ljubav nije mala stvar, a to su danas dokazali i naši učenici predmetne nastave. 6. i 7. školski sat proveli su na malo drugačiji način.
6. je sat započeo instrumentalnom glazbom Nikoline Štefulić na gitari i Jane Celčić na sintesajzeru. Potom su učenici dramske skupine izveli igrokaz Valentinovo, a nakon njih su šestaši otpjevali pjesmu Dajem ti rič. Recitatori i oni koji to nisu, okušali su se u krasnoslovljenju popularnih zabavnih ljubavnih pjesama. Ukupno 18 ljubavnih pjesama!
Učenice 5. razreda prezentirale su temu Valentinova, a pitanja iz prezentacije su bila integrirana u Kahoot kviz koji su učenici kasnije odigrali.
U isto vrijeme kad se igrao kviz Kahoot, tri tima po 4 učenika su išli u potragu za zagonetnim stihovima koja su se nalazila u školi i na školskom dvorištu. Escape room na naš način. Zadatak nije bio lagan, ali na kraju su svi uspjeli pronaći i odgonetnuti zadane stihove te traženi pojam Spomenar iz kojeg su i bili zagonetni stihovi.
Glazbeni dio, prezentaciju, kviz i escape room osmislila je učiteljica Maja Ostojić, za dramsku točku zadužena je bila učiteljica Đurđica Fran, dežurna fotografkinja bila je učiteljica Davorka Lovrić Vlašić, a pohvale upućujemo i učiteljici Nikolini Sukalić Rom za savršeno uređene panoe u učionici na temu Valentinova.
Bravo za sve i sretno vam Valentinovo!