« Svibanj 2024 »

𝐍𝐨𝐯𝐚 𝐬̌𝐤𝐨𝐥𝐬𝐤𝐚 𝐬̌𝐩𝐨𝐫𝐭𝐬𝐤𝐚 𝐝𝐯𝐨𝐫𝐚𝐧𝐚
Autor: Maja Ostojić, 21. 3. 2024.

Vjesnici proljeća nisu samo visibabe, ljubičice i jaglaci. U našu je školu na krilima proljeća pristigla lijepa vijest, a to je izgradnja školske sportske dvorane.
Danas je u dvorištu škole predstavljen idejni projekt njezine izgradnje. Prije samog predstavljanja učenici su održali prigodni program. Mladi recitatori: Jana Celčić, Roko Prašnjak i Lovro Bunjan krasnoslovili su pjesme posvećene školi, a uglazbljene zavičajne pjesme: Prsten, Oj, petrinjsko ravno polje i Petrinjčica otpjevali su učenici članovi školskog zbora Vjeverice. Nakon programa nazočnima se obratila ravnateljica škole Klara Pereković koja je izrazila zahvalnost Sisačko-moslavačkoj županiji na svim uloženim naporima kako bi se rad učenicima i zaposlenicima škole što više olakšao. Nakon ravnateljice uslijedio je govor sisačko-moslavačkog župana Ivana Celjaka koji se prisjetio svojih školskih dana i vratio nas sve u prošlost u kojoj se ovakvi projekti nisu ostvarivali za lokalne zajednice. Napomenuo je da je izgradnja naše školske sportske dvorane rezultat odlične suradnje Splitsko-dalmatinske županije i Sisačko-moslavačke županije koje će zajedno financirati njezinu izgradnju.
Zahvaljujemo Sisačko-moslavačkoj županiji na projektima koji će se realizirati u budućnosti!