« Ožujak 2024 »

Natjecanje u čitanju naglas
Autor: Valentina Vujnović, 17. 10. 2019.

Divna i topla jesen! Malo tko od nas uspijeva odoljeti njezinim čarima. Što je divnije od čarobne jeseni? Ponestaje nam riječi.

Lorena Nikić (6.r.) i Leona Posavac (8.r.) zaboravile su da postoje zlaćane boje jeseni. Njihovu pažnju zaokupile su knjige i jaka želja za izražajnim čitanjem. Leona je odabrala knjigu ''Ljeto na jezeru Čiču'' Jasminke Tihi – Stepanić. Lorena s oduševljenjem čita knjigu '' Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom'' koju je napisala Julijana Matanović.

Naše marljive učenice danas su sudjelovale na gradskoj razini Natjecanja u čitanju naglas. Održano je  u prostorijama Gradske knjižnice i čitaonice u Petrinji. Djevojčice su odlično pročitale odabrane ulomke, a Leona Posavac  uskoro će zastupati našu školu i na županijskom natjecanju.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige, na cijelom se području naše zemlje u knjižnicama i odgojno-obrazovnim ustanovama održavaju različite aktivnosti s ciljem promicanja knjige i čitanja. Mi, učitelji i učenici, s radošću, učimo čitajući i postajemo bolji .

Ah, ne smijemo zaboraviti koliko nas je zadivila ljepota jeseni. Ipak, moramo priznati! Nije ništa vrjednije od znanja i pročitane knjige, a našoj Leoni poželjeti puno uspjeha na županijskoj razini natjecanja, kao i Đurđici Fran, njezinoj mentorici.