Školsko natjecanje iz povijesti
Autor: Nikolina Sukalić-Rom, 28. 1. 2011.

Dana 19. siječnja 2011. u našoj školi je održano školsko natjecanje iz povijesti u kategoriji pisana provjera znanja različitim vrstama zadataka.

Natjecanje je organizirano u dvije skupine.

1. skupina, 7. razred: zaključno s nastavnom temom Revolucija 1848. u    Europi i Hrvatskoj
  2. skupina, 8. razred: zaključno s nastavnom temom Znanost i kultura u prvoj polovici  20. stoljeća u svijetu i u Hrvatskoj

Natjecanju su pristupili sljedeći učenici:

7. razred: Kristina Lovrinčić, Sara Rokić, Silvija Rožić i Jospi Sigur

8. razred: Ivan Bolun, Martina Prašnjak  iVlatka Prašnjak

Testovi za školsko natjecanje izrađeni su za svaku skupinu posebno, a sadržavali su naslovnicu i po 40 pitanja, od čega se 60% pitanja odnosilo na nacionalnu povijest, a preostalih 40% pitanja na svjetsku povijest.

Broj bodova u svim testovima određuje sastavljač testa brojem traženih podataka.

Nakon završetka školskog natjecanja školsko povjerenstvo je dostavilo županijskom povjerenstvu, odnosno povjerenstvu Grada Zagreba, u školu koja će biti domaćin županijskog natjecanja, rezultate sa školskog natjecanja s testovima i ostalom dokumentacijom na način i prema kriterijima koje pobliže određuje županijsko povjerenstvo, odnosno povjerenstvo Grada Zagreba. Županijsko povjerenstvo, odnosno povjerenstvo Grada Zagreba, pregledat će pristigle materijale i pozvati natjecatelje na županijsko natjecanje.
Ukoliko na školskom natjecanju dva ili više učenika/ca imaju isti broj bodova zauzet će isto mjesto.

1. ŽUPANIJSKO NATJECANJE

Na županijsko natjecanje prijavljuju se učenici/ice koji su ostvarili najbolje rezultate na školskom natjecanju. O broju sudionika, kao i provođenju županijskog natjecanja, odluku donose županijska povjerenstva, odnosno povjerenstvo Grada Zagreba, o čemu izvješćuju škole na svom području.
Ukoliko na županijskom natjecanju dva ili više učenika/ca imaju isti broj bodova zauzet će isto mjesto.
Testove za županijsko natjecanje iz povijesti za učenike osnovnih i srednjih škola izrađuje Državno povjerenstvo i šalje po jedan primjerak Upravnom odjelu u županijama, a ovi školi u kojoj se održava županijsko natjecanje. Natjecanje provodi županijsko povjerenstvo, a u Gradu Zagrebu povjerenstvo Grada Zagreba.

Za županijsko natjecanje u VII. i VIII. razredu osnovne škole pitanja će se, po skupinama, odnositi na gradivo

1. skupina: zaključno s nastavnom temom Europa na vrhuncu moći: nastanak prvih modernih država u Europi
  2. skupina: zaključno s nastavnom temom Drugi svjetski rat